Kai kurių porų, šeimų skyrybos praeina „lyg sviestu patepta“. O kiti, atrodo, skiriasi ir 30 metų, ir visą gyvenimą. Ką daro žmonės, kurie išsiskiria greitai, ir kurių skyrybos tempiasi amžinybę?
Greitos skyrybos: kokia jų paslaptis
- Pirmasis greitų skyrybų požymis – du apsisprendę ir skirtis tikrai norintys žmonės. Jeigu vienas kitam į ratus pagalių nekaišioja, tuomet ir išsiskirti gali greičiau. Tai tuomet tampa paskutinis šios poros bendras tikslas, jeigu nėra vaikų. Jeigu yra vaikų, tai dar bus vėliau ir bendri vaikų auginimo tikslai.
- Kreipiasi į reikiamus specialistus. Galima dėl skyrybų eiti kalbėtis su giminėmis, klebonu ar bobute, tačiau greitai išsiskirti pavyksta tiems, kas iškart kreipiasi į teisininkus – skyrybų specialistus. Jie gali greitai sutvarkyti visus reikalingus dokumentus ir viskas gali pasisukti greitesne linkme.
- Nenori gauti „viską“. Jeigu žmonės suvokia, kas yra sąžiningos dalybos, tuomet skyrybų metu netampa kovos mūšiu visi turimi turtai. Galima tada išsiskirti ir tikrai protingesniu, greitesniu būdu.
- Nėra bendrų turtų. Dar paprasčiau, kai pora nieko neužgyveno, gal neseniai susituokė, dar tik nuomojosi bendrą vietą. Tada ir dalintis nėra ko.
- Nėra bendrų vaikų arba jie suaugę. Labai sudėtingos ir ilgos tos skyrybos, kur šeimoje daug vaikų. Tai gali užtrukti ilgai ir varginančiai, o poros be vaikų išsiskiria kur kas greičiau ir paprasčiau.
Kodėl skyrybos trunka amžinybę
- Niekaip neatsisakys turtų. Pagrindinė amžinai besiskiriančių porų bėda būna tas turtų nepasidalijimas. Taip jau nutinka, kad žmonės tiesiog abu įsikimba bendrų turtų ir negali paleisti. Dažniausiai tai – koks nors nekilnojamasis turtas. Kur nei kambarį atsipjausi, nei stogą. Taigi, taip ir tęsiasi dalybos. Vienas partneris siūlo kitam pasiimti turtą, bet išmokėti piniginę kompensaciją, kitas nesutinka, nes neturi pinigų, ir taip viskas ir lieka įstrigę.
- Nepasidalina vaikų. Jeigu nėra aiškaus sutarimo, kaip reikėtų toliau auginti bendrus vaikus, vėlgi gali būti daug problemų.
- Nesikreipia į skyrybų specialistus ir teisininkus. Tuomet nežino savo ir kito teisių, tik grasina nuolat skyrybomis, bet nieko iš esmės nedaro. Tai labai neigiamai veikia ir vaikus.
- Per daug vienas kito nekenčia. Dažniau pasireiškia po vieno partnerio išdavystės, kai kitas lieka toks įskaudintas, kad savo antrajai pusei stengiasi iš visų jėgų kenkti. Tame tarpe, ir vilkinti skyrybas bei paversti jas itin prabangiomis.